Bägare silver Stras

360590

BÄGARE, silver, Johan Stras, Stockholm 1782, svisselerad dekor, fot med välvda knäckar, spår av förgyllning, höjd ca 20, diameter 15 cm
PROVENIENS: Långtora Gästgivaregård, Enköping

Med gravyr, smärre bucklor o bristningar

Silver

Monter 12

Bägare silver Stras

Budhistorik (11 bud)
2325764
6 400
2324853
5 600
2324851
5 400
2324849
5 200
2324845
5 000

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.