Silverbestick 1700-tal

360587

BESTICK, sterlingsilver samt stål, 1700-tal, Georg III, 2 knivar och 2 tvåtenade gafflar, skaften märkta "M & T" samt "Sterling", knivbladen märkta "MADIN", längd 21 respektive 27 cm

Åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 12

Silverbestick 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
2312259
2310147
3 800
2309831
3 600
2310146
3 600
2309831
3 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.