Etagere i nyrokoko

360584

ETAGÈRE, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, 3 hyllplan, gjuten metall, svartmålad med förgyllning, dekor av figurscener, märkt CAH? samt Mustercutz, höjd 76, 46 x 32 cm

Bruksslitage

Rum 4

Etagere i nyrokoko

Budhistorik (14 bud)
2323718
2 800
2323337
2 600
2323042
2 400
2323041
2323040

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.