Åke Lange

360532

ÅKE LANGE (1909-1975): Grand Hotel - Stockholm, gelatinsilverfotografi, vintage, 16x22,5 cm
PROVENIENS: Fotografens familj. Detta är enligt uppgift ett unikat ur Åke Langes kvarlåtenskap. Stämpelsignerad på passepartout

Ytslitage

Konst, Fotografi, Stockholmiana

Monter 13

Åke Lange

Budhistorik (11 bud)
2323193
2323192
950
2323187
900
2323186
850
2323184

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.