Hänge 18 k guld silhuett

360481

HÄNGE, 18 k guld, svart silhuett föreställande man i profil mot guldbakgrund samt baksida med initialer mot svart, saknar år-, ort- och mästarstämplar, kattfott finns, empire, 1800-talets början, höjd inkl ögla 6 cm, total vikt ca 22,5 g

Glas med ett skrapmärke vid en kant

Guld/Smycken

Hänge 18 k guld silhuett

Budhistorik (4 bud)

2332694
2 800
2328751
2 400
2319733
2315704

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.