Fickur 1700-tal

360400

FICKUR, 2 st, silverboetter, 1700-tal, emaljerade urtavlor, Johan Gladman Stockholm (1731-1800) resp Joachim Hovenschiöld d ä, Stockholm, (1767-1800), diameter ca 60 mm

Slitage, skador

Klockor/Ur

Fickur 1700-tal

Budhistorik (34 bud)
2322075
4 200
2322079
4 200
2322075
2322074
3 800
2322068
3 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.