Pokal med lock silver

360361

POKAL med lock, silver, 1700-tal, med infällda mynt i huvudsak polska och tyska, invändigt förgylld, höjd ca 29 cm, vikt ca 1750 g

Silver

Monter 7

Pokal med lock silver

Budhistorik (59 bud)
2320887
48 000
2320886
46 000
2320882
44 000
2320885
42 000
2320882
40 000

Slutpris SEK:
48 000
4 834 EUR, 5 491 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.