Bägare 1700-tal

360303

BÄGARE, silver, Carl Magnus Ekman (1729-1736 (1738), Eksjö, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 70 g

Bucklor, slitage

Silver

Monter 9

Bägare 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
2322376
1 900
2322373
1 800
2322371
1 700
2322370
1 600
2322341

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.