Färglitografier 1800-tal

360268

JOHN LEECH (England, 1817-1864): (2) "The Old Foxhunter" och "The Fair Toxophilities", färglitografier, ett par, bildyta 45x63 cm vardera. Thomas Agnew and Sons, London 1865
.
Enligt familjetraditionen har de tidigare ägts av Whiskykungen John "Johnnie" Walker, Kilmarnock, Skottland.

Fack 21

Färglitografier 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
2316088
900
2316086
650
2315034
600
2314984
2314983

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.