Mongoliska altarföremål

360266

ALTARORNAMENT, 1 par, silver, Mongoliet, tidigt 1900-tal, 2 av 7 dyrbarheter, inläggningar av malakit och röd sten, höjd ca 26-27 cm

Slitage, bucklor

Orientaliskt, Konsthantverk, Silver

Mongoliska altarföremål

Budhistorik (16 bud)
2321036
5 400
2321018
5 200
2319176
5 000
2313764
4 800
2310980
4 600

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.