Bord Ralph Alton Östervåla

360230

BORD med lådor i sargen, specialritad på 1950-talet av inredningsarkitekt Ralph Alton (1909-. 2001) för Östervåla möbelfabrik AB, etikettmärkt Östervåla möbelfabrik AB, skivan teakfanér, fothylsor i mässing, höjd ca 72, 180x80, utdragsskivor ca 60 cm vardera

Bruksslitage

Rum 3

Bord Ralph Alton Östervåla

Budhistorik (40 bud)
2322501
6 400
2322503
6 400
2322501
6 200
2322451
6 000
2322499
5 800

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.