Sven X:et Erixson blandteknik

360228

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Motiv från Söder, Stockholm, signerad och daterad Sven Erixon -58, blandteknik, ca 32x40 cm
Övrigt: Sannolikt förlaga till färglitografi i 350 upplaga.

Rum 21

Sven X:et Erixson blandteknik

Budhistorik (22 bud)
2322484
8 800
2322436
8 600
2322469
8 600
2322436
8 400
2322445
8 400

Slutpris SEK:
8 800
886 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.