Stolar i ek Ralph Alton

360222

STOLAR, 4 st, KARMSTOLAR, 2 st, specialritade på 1950-talet av inredningsarkitekt Ralph Alton (1909-. 2001) för Östervåla möbelfabrik, ek, stegstol-modell, 1900-talets mitt, sitthöjd ca 43 cm

slitage

Rum 5

Stolar i ek Ralph Alton

Budhistorik (4 bud)

2322111
700
2322091
650
2320240
600
2320236

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.