Peter Celsing stolar Opera

360209

PETER CELSING, stolar, 4 st., Opera, 1950-/60-tal, Gemla, stomme i varmböjd betsad bok, skinnklädda sitsar, modellen ritad till Operakällarens ombyggnad 1955-1961

Kraftigt slitage, torr stoppning, ställvis trasigt skinn, någon träskada

Rum 3

Peter Celsing stolar Opera

Budhistorik (24 bud)
2322717
2 600
2322716
2 400
2322634
2322593
2322633

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.