Induktionsinstrument England

360203

INDUKTIONSINSTRUMENT, 1900-talets första hälft, England, monterad på mahognyställ, märkt Prof Ayrton & Perrys "Standards of self induction" Millihenrys, Nalder Bro´s & Co London, Nr 5394, höjd 32, 28 x 28 cm

Ytskador, ej funktionstestad

Diverse, Nautica/Technica

Monter 9

Induktionsinstrument England

Budhistorik (18 bud)
2311748
1 600
2324766
2311748
1 400
2324764
1 300
2311748

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.