Bengt Lindström

360175

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): Bokverk Héraklès med en signerad och numrerad färglitografi 160/200, bladstrolek 32,5x23,5 cm - Fouchet M-P., Héraklès. Poème de Max-Pol Fouchet. Gravures de Bengt Lindström. Paris 1978. 4to. 1 sign. col. litograph B. Lindström. Blue cloth, blue cloth cassette. Dustwrapper, slightly worn. Limited ed. of 200 copies, this is nb 160

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst, Grafik

Monter 7

Bengt Lindström

Budhistorik (4 bud)

2319253
2315927
500
2307149
450
2307147

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.