Soppslev silver

360160

SOPPSLEV, silver, svarvat träskaft, troligen Nils Johan Hagman, Sundsvall 1834, ortstämpel saknas, längd 42 cm

Benknopp saknas, bucklor, graverat med ägarinitialer på en kant, skaft med sprickor, slev med invändiga lagningar och bristningar

Silver

Monter 10

Soppslev silver

Budhistorik (1 bud)

2320714
2016-02-11 08:27:50

2016-02-11 kl 15:16
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.