Violiner 1800/1900-tal

360155

VIOLINER, 2 st, varav en efter Steiner,1800-talskopia, samt efter en Vuilame, tidigt 1900-tal, en snäcka med lejonmaskaron, den äldre med påskrift, den yngre etikettmärkt, i dubbelfodral, längd ca 59 resp 60 cm

Nya stall, stråkar saknas, lagningar

Diverse, Instrument

Violiner 1800/1900-tal

Budhistorik (25 bud)
2321567
6 800
2323399
6 600
2321567
6 400
2323394
6 200
2321567
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.