Kräfttallrikar Rörstrand

360087

ALF WALLANDER, kräftservis, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första hälft, bestående av:12 assietter och skål, assietternas diameter 22, skålens höjd 12,5 cm

Krackeleringar

Keramik/Porslin

Monter 5

Kräfttallrikar Rörstrand

Budhistorik (10 bud)
2318480
4 800
2310961
4 600
2310231
4 400
2305018
4 200
2305976
4 200

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.