Tallrikar Kina

360049

TALLRIKAR, 13 st, DJUPA TALLRIKAR, 4 st, snarlika, 1700/1800-tal, porslin Kina, underglasyr i blått, diameter ca 22,5 cm

Lagningar, sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Tallrikar Kina

Budhistorik (6 bud)
2317819
2 400
2309410
2317818
2309410
2309409
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.