Värja

359982

VÄRJA, svensk, 1800-talets mitt, för ämbetsman, tveeggad klinga, korsformat fäste i förgylld mässing dekorerat med lilla riksvapnet, svart balja i läder med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 95 cm

Spricka i en kavelplatta

Ändringar/tillägg
For købere fra Danmark er blankvåbentilladelse påkrævet'

Vapen/Medaljer

Värja

Budhistorik (18 bud)
2309038
2320646
1 400
2309038
1 300
2320645
2309038

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.