Värja

359981

VÄRJA, 1700-tal, klinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste, längd 93 cm

Omlindad kavel, korrosion mot spetsen

Ändringar/tillägg
For købere fra Danmark er blankvåbentilladelse påkrævet'

Vapen/Medaljer

Rum 11

Värja

Budhistorik (18 bud)
2317174
2317379
2 800
2317174
2 600
2317225
2 400
2317174

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.