Ring 18 k guld 1940-tal

359862

RING, 18 k guld, dekor med 3 vita fasettslipade stenar, Guldsmedsbolaget Trege, Svensson & Alexanderson, Göteborg 1948, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 6,7 g

Stenar med slitage, en sten skadad, graverat namn på ringens yttre sidor

Guld/Smycken

Ring 18 k guld 1940-tal

Budhistorik (5 bud)
2324537
1 300
2323714
2322255
600
2317187
550
2306600
500

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.