Mellin Sverige framstäldt i teckningar 1840

359858

(2). MELLIN, C. H. Sverige framstäldt i teckningar. Tvåhundratjugufyra litografier. Stockholm (L. J. Hjerta) 1840.
4:o (210x154 mm). 224 litograferade planscher.
Samtida hfrbd. 2 vol.

Nötta band, vissa skador och fläckar på planscher

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Rum 2

Budhistorik (16 bud)
2318203
2316140
2314678
2314730
2314678
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.