Damarmbandsur 14 k guld

359849

TECHNOS BIRKA, damarmbandsur, 14 k guld, mekaniskt urverk, 1920/30-tal, guldfärgad urtavla, arabiska siffror, blånerade visare, sekund, armband i 18 k guld, längd 16 cm, diameter 21 mm, total vikt ca 17,5 g

Uppdragning defekt, glas med repor, armband med bucklor, ej funktionstestad

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Damarmbandsur 14 k guld

Budhistorik (3 bud)

2321050
2318738
1 700
2317912

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.