Isaac Grünewald

359843

ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): "Efter Operamaskeraden kl 8 fm mars 36", föreställande Gudrun Brost, signerad Isaac, akvarell, 35x45 cm; dedikation till Wilhelm (Kåge)
PROVENIENS: Norden Auktioner, Stockholm, "Tema Kåge/kvarlåtenskap" 1993, nr 7/272

Rum 14

Isaac Grünewald

Budhistorik (19 bud)
2316920
2316918
3 800
2316915
3 600
2316914
3 400
2316913
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.