Bordslampa Fog & Morup

359829

FOG & MORUP, "Fakkellampen", bordslampa, Danmark, 1930-tal, bronspatinerad metall, matterat färgat glas, höjd ca 45, diameter 40 cm

Bruksslitage, glaset med lagning vid fotfästet

Belysning, Bordslampor

Rum 13

Bordslampa Fog & Morup

Budhistorik (5 bud)
2301705
4 800
2300561
2300341
700
2299792
2299791

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.