Willi Baumeister Lutins au printemps

359799

WILLI BAUMEISTER (1889-1955): Lutins au Printemps (Kobolde im Früling)
färglitografi, 1953, signerad och numrerad Baumeister, Épreuve d'artiste XII/XV, I. 50 x 36,5 cm S. 57 x 38,5 cm; oramad

LITTERATUR: Spielmann-Baumeister 132

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (5 bud)
2343334
1 800
2343333
2325266
2325218
2325146

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.