Böcker om slott och herrgårdar 23 st

359643

BÖCKER OM SLOTT OCH HERRGÅRDAR (21). Bl.a. Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början (8 st), Ahlbäck, Gods och gårdar i Finland, St. Petersburg um 1800, Åkerhielm, Småländska fideikomiss, Selling, Säterier och gamla gårdar i Stockholmstrakten, Hernmarck, Marieberg m.fl.
Inbundna och häftade.

Några nötta band, 1 med loss pärm, häftade nötta och med vissa skador, några anteckningar.

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 2

Budhistorik (20 bud)
2319525
3 800
2315745
3 600
2319520
3 600
2315745
3 400
2319515
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.