Slaglåspistoler

359619

SLAGLÅSPISTOLER, 1700-tal, ändrade från flintlås, loktagonala kammare, längd ca 39-45 cm

Senare kompletterade,slitage, bortfall, laddstake saknas

Vapen/Medaljer

Monter 3

Slaglåspistoler

Budhistorik (26 bud)
2315310
3 800
2317120
3 600
2315310
3 400
2317119
3 200
2315310

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.