Ljusstakar 1 par silver Nyköping 1828

359569

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Håkan Dahlman, Nyköping 1828, slitna stämplar, lyrskaft på kvadratisk fot med gallerkant och kulfötter, lösa manschetter, höjd 15 cm, vikt ca 284 g

Smärre skador och bucklor

Silver

Monter 15

Budhistorik (7 bud)
2328335
3 200
2328119
1 900
2325460
1 600
2315551
2313382
1 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.