Marc Chagall etsning ur Gogol; Les Ames Mortes

359555

MARC CHAGALL (1887-1985): Les Ames Mortes: Tchichikov et Sobakévitch discutent affaires, etsning, 1948, signerad i blyerts Marc Chagall, ca 21x27 cm
LITTERATUR: Sorlier-Vollard 40

Rum 22

Budhistorik (12 bud)
2315219
5 600
2315218
5 400
2315204
5 200
2312637
5 000
2315203
5 000

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.