0S Stockholms olympiaden 1912, Sportauktion

359523

OLYMPIADEN STOCKHOLM 1912, supmuggar, 5 st, nysilver, höjd 9 cm, graverade 14/7 1912;
PROVENIENS: Skytteholms herrgård

Mindre bucklor samt ytslitage

Diverse, Samlarobjekt, Temaauktion, Sport och fritid, Stockholmiana

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (14 bud)
2355629
2360865
2355629
1 900
2360848
1 800
2355629
1 300

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.