Bok med avbildningar av möbler ca 1880

359495

MÖBELPLANSCHER. Möbel-Ritningar (titel på pärm). Ca 1880-tal. Bok med 80 helsidesavbildningar, mått ca 28x40 cm. Planscherna tryckta i Tyskland, ingen text.
Samtida vinrött hfrbd.

Något nött band, planscher med vissa skador, lagade revor, fläckar, 1 med mindre pappersförlust.
Namnteckning på försättsbladet

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Monter 31

Budhistorik (22 bud)
2298337
2298332
2298336
1 900
2298332
1 800
2298330
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.