Costumes Suède Norvége Paris ca 1860

359480

KOSTYMPLANSCHER. Costumes Suède, Norvége, Danemark Hollande et Allemagne. Ur Prime du journal les modes Parisiennes. Paris utan år (ca 1860).
Folio. 20 handkolrerade litografiska planscher (alla).
Blått tryckt omslag.

Colas 712.

Omslag med skador, småfläckar. Planscher med några småfläckar.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Fashion

Monter 31

Budhistorik (12 bud)
2314160
2314932
1 400
2314160
1 300
2314915
2314160

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.