Peter Eskilson

359474

PETER ESKILSON (1820-1872): Allmogekvinnor vid spisen monogramsignerad i övre vänstra hörnet PM, olja på papp-pannå, 17x12 cm
Proveniens: Tidare såld på Stockholms Auktionsverk 1909 enl medföljande tidningsklipp fäst på baksidan

Konst, Äldre måleri

Rum 14

Peter Eskilson

Budhistorik (12 bud)
2310411
2311859
2310411
950
2311856
900
2310411
650

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.