Märta Måås-Fjetterström "Täppan"

359468

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Täppan", vävnad, röllakan, formgiven 1931, signerad AB MMF, 67x47,5 cm

Smärre slitage

Mattor/Textilier, Design

Monter 31

Märta Måås-Fjetterström

Budhistorik (24 bud)
2305263
2313600
2 800
2305263
2 600
2312555
2 400
2305263

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.