Wilhelm Kåge servisdelar

359453

WILHELM KÅGE, servis, 57 dlr, modell Guldfågeln, Gustavsberg, formgiven för Nordiska Kompaniet, bestående av: 8 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 11 djupa förrättstallrikar, 5 förrättstallrikar, 6 assietter, 2 skålfat, 2 uppläggningsfat, 2 skålar, tillbringare, såsskål, sockerskål med lock, gräddkanna, 9 kaffekoppar med fat; några skadade delar medföljer

Enstaka nagg eller krackelering kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Wilhelm Kåge servisdelar

Budhistorik (4 bud)

2312967
2312966
2300200
950
2298335

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.