Handskrivna böcker

359443

HANDSKRIFTER, INBUNDNA. 1700-1800-tal. Bl.a. för Geddeholm Linsta, "Geddeholms dagsverks-journal 1840", juridik, lagar, kassaböcker mm. Flertalet inbundna, någon i pergament, några i pappersomslag.
Varierande storlekar, folio -8vo.

Skador och defekter, nötta band.

Böcker/Kartor, Handskrifter

Rum 11

Handskrivna böcker

Budhistorik (17 bud)
2300092
3 200
2300276
2300092
2 600
2300274
2 400
2300092

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.