Johan Fredrik Martin etsningar 6 st

359408

JOHAN FREDRIK MARTIN (1755-1816): 6 etsningar, Stockholmsmotiv, senare avdrag, bl.a. Stockholm sedt från Mose-Backe på Södermalm, efter Elias Martin, ur Svenska Vyer No 1, etsning, 46x72 cm, med blindstämpel, 1 dubblett av denna.
Övriga nummer ur Svenska Vyer 2, 3, 5, 7.

Fläckar, skador, lagade revor, skurna nära plåtkanten, solkade

Rum 9

Budhistorik (22 bud)
2314698
3 400
2314696
3 200
2314598
2314695
2314598
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.