Mat och kaffeservis

359346

ROSENTHAL, kaffe och matservis, 72dlr, porslin, bestående av:13 mattallrikar, 12 djupa, 11 förrättstallrik, 14 assitter, 2 skålar, 6 upplägningsfat, såsskål, terrin med lock, kanna, kaffekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, 8 kaffekoppar med fat

Slitage, någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 29

Mat och kaffeservis

Budhistorik (18 bud)
2312324
2312332
1 900
2312324
1 800
2312329
1 800
2312324
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.