Buddhahuvud i brons

359304

SKULPTUR, del av, Buddhahuvud, Ayutthaya-stil, troligtvis 1700-tal , brons, tota lhöjd 45 cm

Omfattande skador

Orientaliskt, Skulptur

Rum 8

Buddhahuvud i brons

Budhistorik (48 bud)
2312240
9 000
2312221
8 800
2312228
8 600
2312221
8 400
2311913
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.