Salvador Dali torrnål med kolorering

359297

SALVADOR DALI (1904-1989), Hippies: La Pagode, torrnål tryckt i blått med handkolorering, 1969/70, signerad och numrerad Dali 39/145. Tryckt på Arches papper med Dali blindstämpel, 39,5x31,5 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 379

Ändringar/tillägg
kk

Tavelvagn 3

Budhistorik (8 bud)
2310551
4 200
2304794
2298012
3 800
2298010
3 400
2296226
3 200

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.