Likörservis Glimma Glasbruk

359196

GLIMMA GLASBRUK, likörservis, 7 dlr, 1900-talets första hälft, klar- och svart glasmassa, slipad dekor av blommor, delvis etikettmärkning, karaffens höjd ca 31, brickans diameter 24,5 cm

Brickan med en nagg

Glas, Servisglas

Monter 28

Likörservis Glimma Glasbruk

Budhistorik (1 bud)

2309854
2016-02-06 17:23:33

2016-02-06 kl 20:30
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.