Småskrifter mm 1700-1800- tal

359170

SMÅSKRIFTER, TAL MM, ca 40 st. 1700-1800-tal. Bl.a ekonomi, riksdagsprotokoll mm.
Flertalet tagna ur band eller oskurna. Flera ur Johan Axel Almqvist boksamling och med dennes stämplar. Några dubbletter.

Böcker/Kartor, Historia

Monter 6

Småskrifter mm 1700-1800- tal
Budhistorik (10 bud)
2320165
850
2302389
2302389
650
2320125
600
2302389
550

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.