Bergère

359155

BERGÈRE, Louis XVI-stil, 1800-tal, träskuren dekor, uppsvängd rygg krönt av blomsterkvistar, svängda sarger, hörnfleuroner, kannelerade avsmalnande ben, bemålad i vitt och gulddekor, gulrandig klädsel, sitthöjd ca 47 cm

Slitage

Rum 5

Bergère

Budhistorik (24 bud)
2309162
4 600
2309355
4 600
2309162
4 400
2309350
4 400
2309162
4 200

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.