Småskrifter tal mm bl.a. ekonomi 1700-1800-tal

359147

FÖRORDNINGAR, SMÅSKRIFTER, TAL, mm, ca 60 st. 1700-1800-tal. Bl.a. ekonomi, Swenska köpmannens swar, 1765, Den stora högmåls-frågan om mitt och ditt, 1771, Act, om personlig säkerhet, 1769, om att döda vargar, 1753, riksdagsprotokoll
Flertalet tagna ur band eller oskurna. Flera ur Johan Axel Almqvist boksamling och med dennes stämplar. Några dubbletter.

Vissa skador, fläckar

Böcker/Kartor, Historia

Monter 6

Budhistorik (5 bud)
2320034
2303489
2302391
2302390
900
2301956

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.