Bordsur empire

359115

BORDSUR, empire, bemålat trä, beslag i mässing, emaljerad urtavla med romerska siffror, urverket märkt Ioh Frantz Nider Mair Saltzbvrg, höjd ca 31, 35x10 cm

Visare och dekorelement på krön saknas, lagninga, ytslitage

Klockor/Ur

Rum 7

Bordsur empire

Budhistorik (3 bud)

2309695
500
2299606
2296296

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.