Sjuan-stolar

359112

ARNE JACOBSEN, stolar, 1+3 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, gul- resp svartlackerat böjträ, stålunderrede, de svarta daterade 1967, sitthöjd ca 43 cm

slitage, delvis renoverade, en stol saknar kåpa

Möbler, Stolar, Design

Rum 22

Sjuan-stolar

Budhistorik (8 bud)
2309305
2 600
2308566
2 400
2305446
2304650
2304648
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.