Kandelabrar 1800-talets slut

359108

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, för 3 ljus vardera, fot i alabaster, förgyllda ljusarmar med dekor i emalj och turkosmålade träpärlor, total höjd 51 cm

Smärre sprickor o nagg, en knopp saknas, lös skadad extradel medföljer

Diverse

Rum 17

Kandelabrar 1800-talets slut

Budhistorik (3 bud)

2309740
2309633
700
2308927

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.